adwokat Olsztyn

Ile pieniędzy weźmie dobry adwokat w Twoim mieście?

Nie można określić jednej, standardowej stawki, jaką za swoje usługi życzy sobie dobry adwokat. Wiele zależy od rodzaju sprawy, zaangażowania adwokata, jego doświadczenia i renomy. Pamiętajmy, że zawód adwokata to jeden z tych najbardziej prestiżowych. Nie ma więc wątpliwości, że usługi, jakie świadczy, są wysoko cenione.

Nie istnieje jeden cennik usług adwokata. Można jednak uznać, że na godzinne spotkanie z adwokatem w celu uzyskania porady, trzeba przygotować co najmniej 150 złotych. Oczywiście niejedna kancelaria adwokacka świadczy również tego rodzaju usługi za darmo. Nie zawsze są to jednak rzetelne podmioty, którym rzeczywiście zależy na skutecznym rozwiązaniu naszej sprawy.

Wiadomo na pewno, że  adwokat (rozwody warszawa)  nie jest tani. Wysokie zarobki tego rodzaju profesjonalisty są jednak w pełni uzasadnione. Weźmy pod uwagę, że swoją wiedzę zdobywał nie tylko przez co najmniej kilka lat podejmowanej nauki na uczelni wyższej. Adwokaci muszą wciąż się dokształcać, bo przepisy polskiego prawa dosyć często się zmieniają. Co więcej, dużo zarabiają ci, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i solidnym „portfolio”. Ci początkujący pracują po kilkanaście godzin dziennie i zarabiają najczęściej poniżej średniej krajowej. Dopiero po jakimś czasie trud i inwestycja w wykształcenie zaczyna im się zwracać.

Dodatkowym kosztem może być też na przykład usługa notarialna. Umowa majątkowa małżeńska wymaga podpisu notariusza, co też kosztuje. Notariusz -Warszawa czy inne miasta-

Niektórzy są wręcz zbulwersowani kwotami, jakie są standardem, jeśli pod uwagę weźmiemy koszty związane z pracą adwokata, który świadczy porady prawne. 150 -200 złotych za poświęcenie kilkunastu minut? To jednak nie przesada. Pamiętajmy, ile czasu poświęcił adwokat na zdobycie swojej wiedzy. Zwracajmy też uwagę, że najczęściej konkretni adwokaci specjalizują się w wąskiej gałęzi prawa i w takiej są ekspertami. To dzięki nim wygrywamy sprawy, które mogłyby niekorzystnie zaważyć na całym naszym życiu. Nie mówimy tu jedynie o tych karnych, które cechują się ryzykiem utraty wolności, ale nawet tych cywilnych, które dotyczyć mogą kwestii finansowych. Płacimy przecież za to, by poczuć spokój i pełne bezpieczeństwo załatwienia za nas ważnych spraw. Podejmując współpracę z dobrym adwokatem, nie powinniśmy zwracać uwagi na pieniądze. Priorytetem jest to, że adwokat przejmie nasze problemy i je rozwiąże bez naszego zaangażowania. To on od tej pory ponosi odpowiedzialność za finał sprawy i przekazanie takiego zobowiązania warte jest nierzadko dużych pieniędzy.

1 thoughts on “Ile pieniędzy weźmie dobry adwokat w Twoim mieście?

  1. Dobry adwokat to podstawa, w biznesie i życiu prywatnym – ja jestem z Olsztyna, a w tym mieście jest mega ciężko o sprawiedliwość, także jeśli adwokat z Olsztyna to tylko naprawdę doświadczony 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *